انواع سنگ ایرانی اسلب سنگ ایرانی

انواع سنگ ایرانی اسلب سنگ ایرانی

با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی فرآوری سنگ ایجاد شده است تولید سنگ اسلب در ایران نیز مقدور می باشد. انواع سنگ سنگ ایرانی که کوپ های سالمی از آن ها در سایز بزرگ در دسترس باشد قابلیت برش توسط اره های غول پیکر را دارند.
 
بدین ترتیب سنگ در ورقه های بزرگ فرآوری و آماده استفاده توسط مشتری می باشد. ابعاد بزرگ سنگ اسلب این امکان را میدهد که مشتری بتواند سایزهای بسیار بزرگ را در پروژه های خود مورد استفاده قرار دهد همچنین زیبایی کار نیز افزایش پیدا می کند.
 
سنگ اسلب این امکان را میدهد تا شما بتوانید پروژه هایی نظیر پروژه سنگ کابینت / تابلوسنگ / میز سنگی / سنگ جزیره / سنگ کانترتاپ / سنگ معرق و… را به انجام رسانید. مواردی که اشاره شد با استفاده از سنگ اسلب قابل انجام می باشند و زیبایی خاصی نیز پیدا می کنند.
 
اما سنگ های ایرانی که به عنوان سنگ اسلب بیشتر مورد استفاده می باشند به عبارت زیر هستند:
 
سنگ اسلب نجف آباد:
 
سنگ اسلب نجف آباد زمینه ای مشکی و تیره رنگ دارد و رگه های سفیدی به صورت نامنظم در سطح آن پراکنده شده که زیبایی خارق العاده ای به آن می دهد. طبیعی بودن این رگه ها باعث می شود تا در کنار هم قرارگیری این سنگ بر روی سنگ کف زیبایی خاصی به آن ببخشد.
 
سنگ لاشتر یا سنگ پیتراگری:
 
سنگ لاشتر که در خارج از کشور به سنگ پیتراگری مشهور می باشد از جمله سنگ های معروف با زیمنه رنگی طوسی است.زیبایی این سنگ به علت زمینه طوسی رنگ آن منحصربه فرد است و رگه های سفیدی نیز بر روی سطح آن پراکنده شده است.
 
سنگ دهبید:
 
سنگ دهبید که در دو رنگ اصلی دهبید قهوه ای و دهبید کرم از معادن استخراج می شود قابلیت فرآوری به صورت سنگ اسلب را دارد.
 
سنگ دهبید این قابلیت را دارد تا به صورت تک رنگ و به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر کار شوند وزیبایی کار را دوچندان کنند.
سنگ مارشال:
 
سنگ مارشال که زمینه تیره رنگی دارد و رگه های سفید و طلایی به صورت اسپایدری بر روی سطح آن پراکنده شده است. سورت بهتر این سنگ رگه های طلایی زیادی دارد و به طور مشخص آن را از سنگ های دیگر متمایز می کند. این سنگ برای صادرات سنگ ایران نیز بسیار مورد توجه می باشد.
 
سنگ گلدن بلک:
 
سنگ گلدن بلک نیز زمینه رنگی تیره رنگ و در برخی موارد مشکی رنگ دارد و روی آن رگه های سفید و طلایی پراکنده شده اند.اما رگه ها آن مانند سنگ مارشال اسپایدری نمی باشد.
 
سنگ پرشین سیلک:
 
این سنگ نیز زمینه طوسی روشن داردو نسبت به سنگ لاشتر روشن تر است. همچنین رگه های ابر و بادی در روی سنگ پرشین سیلک پراکنده شده است و این سنگ برای کف مناسب می باشد.
 
خرید سنگ ساختمانی به صورت اسلب دست شما را برای طراحی های خاص باز می گذارد. بدین ترتیب شما می توانید در رنگ های مختلف سنگ های ایرانی را تهیه کنید علاوه بر اینکه زیبایی منحصربه فردی در دسترس شما خواهد بود قیمت های بسیار مناسبی نیز دریافت خواهید کرد.
 
در کنار سنگ های ایرانی سنگ های خارجی نیز در دسترس شما می باشد بدین ترتیب می توانید تنوع رنگی بی نظیری را برای خرید سنگ ساختمانی در پروژه های خود مد نظر داشته باشید.
 

درباره این مطلب نظر دهید
 

جهت اطلاع از آخرین اخبار و جدیدترین خدمات و محصولات گروه ساختمانی یاس در خبرنامه ما عضو شوید.